نظرات در مورد قرص کلونازپام؛ کدام دوز کلونازپام کشنده است؟

نظرات در مورد قرص کلونازپام

نظرات در مورد قرص کلونازپام

سلام به شما کاربر یا مهمان عزیز

قرص کلونازپام هم شفا می دهد و هم جفا می کند. برای بعضی ها شکلات است: آرامبخش و خواب آور؛ و برای دیگران تلخی و عوارض: بیقراری و دلشوره عجیب…؛ اینکه چه مزایا و عیب هایی دارد بستگی دارد، بستگی به شرایط مصرف کننده اش و دوز دارو و غیره.

خانم های باردار از ترس لب شکری شدن نوزاد و ناهنجاری های جنینی احتمالا مصرف نمی کنند. اما، کم نیستند افرادی که به دوز این دارو، عوارض و شرایط بدنی خود توجه چندانی ندارند و مثل آب خوردن می بلعند.

متن زیر به نظرات علمی و تجربیات مصرف کنندگان کلونازپام می پردازد. موضاعاتی مانند دوز مجاز یا کشنده کلونازپام، کلونازپام در بارداری و شیردهی، کلونازپام و پرخوابی، اعتیاد، چاقی، افسردگی، و غیره را به چالش می کشانیم.

با ما همراه باشید.

5 تا از رایج ترین سوالات درباره کلونازپام

دوستان و کاربران زیادی 5 سوال زیر را درباره ی کلونازپام می پرسند:

 1. آیا کلونازپام اعتیاد آور است؟
 2. کلونازپام خوبه؟ افسردگی نمیاره؟
 3. آیا کلونازپام چاق کننده است؟
 4. آیا کلونازپام مورفین دارد و مخدر است؟
 5. آیا قرص کلونازپام کشنده است و ضرر دارد؟

کلونازپام

کلونازپام دارویی ست که برای کاهش علایم در بیماری های زیر کاربرد دارد:

◊ اختلال بی خوابی شدید

◊ اختلال پانیک یا وحشت

◊ صرع و تشنج

◊ اختلال اضطراب شدید

◊ تیک عصبی صورت

◊ پارکینسون و اسکیزوفرنی

◊ اختلال دوقطبی

نظر یک کاربر: ” به تجربه من حتی دوز پایین کلونازپام رو نباید ناگهانی قطع مصرف کرد. من اینکارو کردم و  همون هفته اول مضطرب شدم. چهار هفته طول کشید تا علایم اضطرابم کمتر شدن.”

نکته پزشکی: کلونازپام دارویی نیست که سرخود مصرف شود. این دارو حتما باید زیر نظر پزشک متخصص و بنا بر ضرورت تجویز شده و دوز آن متناسب با نیاز بدن بیمار باشد. برای قطع مصرف کلونازپام یا کاهش دوز، نظر پزشک اهمیت دارد.


نظرات در مورد قرص کلونازپام

کلونازپام درمان بی خوابی

کلونازپام گاهی برای درمان بی خوابی تجویز می شود اما اثرات آن بر افراد متفاوت است. نظرات مردم را مشاهده کنید:
کاربر 1:

” شوهرم به خاطر استرس زیاد و دندون قروچه نمی تونست بخوابه. هم سردرد داشت و هم تو خواب با خودش حرف میزد. از وقتی کلونازپام می خوره خوب شده و تمام این علایم رفع شده.”

کاربر 2:

” من از وقتی این قرصو می خورم کابوس میبینم. مرتب از خواب می پرم و بعدش هر کار می کنم خوابم نمیبره.”

کاربر 3:

” من مدتی پیش عزیزی رو از دست دادم و نمی تونستم بخوابم. اثرش برا من خوب بوده.”

کاربر 4:

“زولپیدم و ملاتونین برا من بهتر از کلونازپام کار می کنن. هر کی یه قرصی بهش می سازه. فکر کنم کلونازپام برا تشنج بیشتر جواب میده.”

کلونازپام درمان بی خوابی از نظر علمی

خیلی ها سوال می کنند که آیا کلونازپام برای بی خوابی مصرف کنیم یا نه. باید گفت که

بی خوابی علت های متعددی از ساده تا پیچیده دارد که ابتدا باید تشخیص داده شوند و سپس بهترین درمان انتخاب شود. گاهی به دارو نیازی نیست و با تغییر در سبک زندگی و نوع تغذیه می توان اختلال خواب را برطرف کرد.
مقاله زیر را مطالعه کنید:

درمان قطعی بی خوابی ظرف کمتر از یک دقیقه

بی خوابی یکی از انواع اختلال خواب است.

در تجویز هرگونه دارو برای درمان بی خوابی (برای مثال، کلونازپام، ملاتونین، زولپیدم…)، ابتدا باید علت این اختلال خواب تشخیص داده شود.

به علاوه، ویژگی های هر دارو و نیز شرایط بیماران بی خواب با یکدیگر فرق دارد.

برای مثال، افراد از نظر زمان شروع و پایان بی خوابی با هم فرق دارند؛ یا اینکه برخی همراه با بی خوابی از مشکلات اضطراب، درد بدن، تغییرات خلق و خو، و وابستگی دارویی رنج می برند و برخی نه. یا اینکه ممکن است علت بی خوابی سندروم پای بیقرار یا بارداری باشد که خود یک مبحث جداگانه است.

برای تشخیص انواع اختلالات خواب از تست خواب استاندارد کمک گرفته می شود و پس از بررسی و تفسیر نتایج تست خواب، درمان های دارویی و غیردارویی برای بیمار انجام می شود.

لینک مرکز انجام تست خواب  در تهران: کلینیک خواب جایروس


کلونازپام خوبه؟

دوست عزیز، فقط و فقط متخصص مغز و اعصاب و اختلالات خواب می تواند تشخیص دهد که آیا کلونازپام برای شما خوب است یا نه. اگر سود دارویی بیشتر از ضررش باشد ممکن است تجویز شود.

کلونازپام جزو خانواده ی داروهای بنزودیازپین است که به یک سری انتقال دهنده های اعصاب در مغز می چسبد و مانع از فعالیت آنها می شود. کلونازپام به آسان تر کردن پروسه ی خواب کمک می کند.

یک مشکل در مصرف کلونازپام برای بی خوابی وجود دارد:

انتقال دهنده های عصبی (GABA-A) فقط در مغز وجود ندارند بلکه در قسمت های دیگر بدن نیز فعالند. به همین دلیل، بنزودیازپین هایی مانند کلونازپام علاوه بر مغز بر این قسمت ها نیز اثر می گذارند و احتمالا عوارض زیر را ایجاد می کنند:

عوارض کلونازپام برای خواب

گیجی و خواب آلودگی

کاهش حافظه و کاهش سرعت عمل زهن و بدن

سرگیجه و خستگی

افسردگی

کاهش تمرکز

کاهش هماهنگی عضلات و مشکل راه رفتن

ضایعات پوستی و تغییرات میل جنسی

ناپایداری، آشفتگی و تحریک پذیری


آیا کلونازپام اعتیادآور است؟

مصرف کلونازپام در بلند مدت و به خصوص سرخود و با دوز بالا به شدت اعتیاد آور است و سبب بروز مشکلات جدی خواهد شد.

سه تا از  مزایای اصلی کلونازپام

1. اثربخشی سریعی دارد2. برای درمان اختلالا وحشت یا پانیک، می توان آن را همزمان با داروی ضدافسردگی مصرف کرد3. اثرش بلند مدت تر است و در مقایسه با داروهای مشابه در زمان قطع مصرف ناگهانی عوارض بسیار کمتری نشان می دهد

سه تا از عوارض اصلی کلونازپام

1. مصرف آن در بلند مدت اعتیاد آور است2. سبب اختلال حافظه، کم توجهی، گیجی و سرگیجه می شود3. با مصرف آن در بلند مدت احتمالا به دوز بیشتری از دارو نیاز خواهید داشت زیرا وابستگی و یا مقاومت بدن را در پی دارد.

دوز کلونازپام

نظر بهترین متخصص برای درمان بی خوابی

نظر بهترین متخصص برای درمان بی خوابی درباره کلونازپام

کلونازپام در دوزهای نیم، یک و دو میلی گرمی در داروخانه های ایران در دسترس است.

دوزهای 0/25 و 0/125 نیز دراروپا و آمریکا تجویز می شود.

دوز بزرگسال برای درمان پانیک (وحشت و تشنج کاربرد دارد.

دوز های پایین کودک برای درمان تشنج کاربرد دارد.

هشدار: در تنظیم دوز کلیوی و کبدی کلونازپام، بررسی اثرات این دارو بر عملکرد کلیه ها و کبد توصیه می شود.

هشدار دوز کشنده کلونازپام: این دارو با مصرف تریاک و مخدرها تداخل جدی دارد و به مشکلات تنفسی و حتی کما و مرگ می انجامد. تداخلات دارویی دیگر نیز باید در نظر گرفته شود.

هشدار: ایمنی این دارو در بیماران مبتلا به پانیک با سن کمتر از 18 سال به تایید نرسیده.

دوستان، مقاله جامع دوز کلونازپام به قلم دکتر مصطفی امیری فوق تخصص اختلالات خواب از اسپانیا را در لینک زیر مشاهده کنید:

انواع دوز کلونازپام-دوز کلونازپام برای خواب


کلونازپام نی نی سایت

دوستان نی نی سایتی نظرات متفاوتی درباره ی اثرات کلونازپام دارند. برخی به شدت به این قرص وابسته شده اند. برای بعضی عوارضی چون افزایش اضطراب و حتی بی خوابی یبشتر را در پی داشته. بعضی مرگ عزیزی را تجربه کرده و با قرص کلونازپام آرامش بیشتری دارند.

مشکلات بی خوابی چند نفری با کلونازپام رفع شده و حتی خانمی می گوید که بعد از مصرف کلونازپام برای درمان اضطراب و وحشت در درس و ازدواج موفق تر شده. آقایی می گوید که به کمک کلونازپام مصرف الکل را کنار گذاشته و خوابش بیشتر شده.

نظرات در مورد کلونازپام متفاوتند و آنچه که در درجه اول اهمیت دارد نکته زیر است:

بدون تجویز پزشک متخصص، این قرص هرگز نباید سرخود مصرف یا قطع مصرف ناگهانی شود.


نظرات درباره قرص کلونازپام:

بیشتر بدانید:

ویدئو تست خواب زیر را از دست ندهید زیرا نکته های مفیدی در رابطه با تست خواب و از تشخیص تا درمان اختلال بی خوابی دارد:


نظرات در مورد قرص کلونازپام

یک لینک مفید:

مصرف کلونازپام در بارداری و شیردهی

درمان بی خوابی در کلینیک خواب جایروس را به شما عزیزان توصیه می کنیم. توصیه ما به این جهت است که مجموعه فوق تخصصی جایروس کلینیک حفظ سلامت شما را در اولویت قرار می دهد و در کنار انصاف، دلسوزی و دانش روز پزشکی از بهترین دستگاه های درمان اختلالات خواب برخوردار است.

 


تماس با بزرگترین مرکز تشخیص و درمان اختلالات خواب در ایران


شماره تماس های نوبت گیری سریع (مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود)

 

واحد ارزیابی و ویزیت متخصص مغز و اعصاب و روانپزشکی ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎


اگر بی خوابی مزمن و حتی خیلی شدید دارید، گاهی نیازی به مراجعه حضوری ندارید!

با استفاده از دوره زیر که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، می توانید بی خوابی تان را برای همیشه و بدون دارو درمان کنید (کلیک کنید) در ویدئو معرفی دوره همه اطلاعات تکمیلی و پاسخ به سوالات احتمالی شما موجود است.

درمان بی خوابی

 

درمان بی خوابی بدون دارو با 77 روش علمی و قطعی (برای شروع درمان، اینجا کلیک کنید)


 

18 دیدگاه دربارهٔ «نظرات در مورد قرص کلونازپام؛ کدام دوز کلونازپام کشنده است؟»

 1. سلاام از وقتی قرص متادون کنار گذاشتم درست حسابی نخابیدم از طرفی هم ن به خاطر مصرف نگردن متادون درد بکشم شکستگی استخوان دارم به خاطر کارم نمی تونم برم جراهی قرص کلوزپام چندروز میشه میخورم تاثیر نداره بهم دوتا یا سه تادونه هم خوردم هیچ فایدای نداشت قرص قوی تر هست ک به بشه خوابید دارم گور میشم ازبیخابی.5:4

  1. دوست عزیز من قبلا مصرف کننده متادون بودم ، متاسفانه باید بگم متادون یکی از قویترین مخدرهایی هست که به اسم ترک اعتیاد داده میشه در صورتی خودش بدترین ترک رو داره ، جوری که یه آدم کریستالی به مراتب راحتتر از آدم متادونی ترک می‌کنه ، من آخرش مجبور شدم واسه ترک متادون مدت چهل و پنج روز برم کمپ

 2. من حدودچندسال کلوناز دو مثل شکلات خردم الان یکسال هست ترک کردم یکماه اول کمی الپرازلام خروم ولی یکساله لب نزدم خیلیم اذیت شدم میخوام ببینم بعد یکسال باید ترسی از عوارض جانبیش داشته باشم یانه الان کف پاهم سوزن سوزن میشه از اونه یا نه

 3. سلام من تا به حال خیلی کلونازپام مصرف کردم روز هایی خیلی بالا هر قرص۲ من ۱۰ تا هم خوردم اوایلش رو من اثر خواب آور قویی داشت ولی بعد ها آرام بخشی‌ اون حس میکردم یه جور سرخوشی‌… این قرص با ترا‌مادول خیلی خطر آنکه‌ من چون شیشه یا کریستال مصرف میکنم بعد از مصرف عصبی میشم یا بیقرار و کلوناز رو زیر زبونی حل میکنم
  ولی چیز خوبی نیست عادت به قرص تهش مرگه

 4. سلام قرص کلونازپام نباید تجویز شود چون عوارض اش بیشتر از درمان است و همچنین میل به خودکشی را زیاد می کند ما داریم از جاهای مختلف پیگیری می کنیم که دیگر هرگز این دارو تجویز نشود در کشوری که پر از گیاهان دارویی با خواص آرامش بخش و درمان های مختلف است چه لزومی داره این دارو تجویز شود این دارو برای همون آمریکا خوب است که گیاهان دارویی ماها رو ندارند البته برای دولتش خوب است مردمش باید گیاهی استفاده کنند

 5. شما هر مخدری ک استفاده کنید بامتادون شکسته میشه حالا باورکنید ک چ چیز متادون رو شکست میده فقط اراده ی مرد این مواد صنعتی ویران میکنه انسان رو اگر رو مرگ رفتید سمت متادون نروید بی غیرتی قوای جنسی رو صفر میکنه خانواده ازهم میپاشه اخرش مرگ من خودم استفاده میکردم یکماه کمپ رفتم الانم۳ماهه پاک پاک ولی بیخوابی شدید دارم ولی تحمل میکنم سندروم پشت پا رو شکستم فقط بیخوابی رو دارم ک درست میشه فقط توکل کنید به خدا بایادش ارام میشوید

 6. شمایی که میگی یه خشاب کلناز میریختی زیر زبون دمت گرم. من روزی 60سی سی متادون یه خشاب کلناز لوراز ترکیبی میزدم. تو توپ بریزی میترکه بعد میشستم پشت منقل. ولی گذاشتمشون کنار مث تریلی درد کشیدم ولی صبر کردم هرچی از دست داده بودم برگشت. فقط 12سال عمرم و جوونیم رف. قصط نصیحت ندارم فقط ایقد میدونم چیزی به اسم مواد کاری برا کسی نکرده هر چی بدبختی بیچارگی به بار اورده من میگم اگه دنبالش نرفتی دیگه ام نرو.. حیفه یه روزی میفهمی که خیلی دیر شده..

 7. من امروز دوز سوم واکسن و زدم آستارازانکا بعدش ۲ عدد ساعت ۳ ظهر استامینوفن خوردم
  الانم ۳ عدد کلونازپام خوردم اونم کلونازپام ۲ که ۳ تاش میشه دوزش ۶ چه تاثیری میزاره واسه بدن خطرناکه؟؟؟؟

 8. هنر نکردی داداش که میای تعریف میکنی ب نظرم نگی بهتره شاید یه نوجوون یا جوون که تازه تو این راه قرارگرفته با دوز پائین فکرش منحرف بشه با اون دوزی که تو میگی تحت تاثیر قراربگیره وبگه مشکل نداره پس سومصرف وبعدش اوردوز مقصر تویی هستی که میای از خلافت واشتباهات وقتلای نکردت میگی واسه دیگران که تائید بشی توی لاتی تو عشقلت بالاس انگار.

 9. جناب شما شایدمصرف کننده نباشی ولی اینایی که دارن حرف دلشونواینجامیزنن بیمارن بالاخره به هردلیلی ،ربطیم به دوزبالاوپایین نداره عوض توهین بایداون بیمارواروم کردچون به دلایلی مثلا افسردگی توزندگی یاهرمشکل دیگه ایی که خودپزشکانوکلینیک هایاهمون دکترای بیشرف مغزواعصاب تجویزمیکنن براشون مهم نیس طرف رفته رفته بایکی دوتانمیتونه اروم باش خودت ارومی یاهرچیزدیگه اینجوری توهین به مصرف کننده باعث میشه یه زمانی همین بلا سرخودت یاخانوادت میاد

 10. به نظر شما اپیوم بهتر ب۲ نیست بخدا ب۲ متادون صنعتی هستن و آلپرازولام کلونازپام بنزودیازپین آخرش آلزایمر افسردگی اپیوم ادامه بدم بدون بنزودیازپین

 11. خداییش خسته نباشید میگم به همه عزیزان و دست اندرکاران ک انواع قرص ها مثل متادون یا کلوناز رو مصرف مکردن حالا یکی پنج تا پنج تا میخورده یکی ترکیبی پررو میزده.خلاصه که هنرکردین با دمتون گرم
  مردم هواپیما بلندمکنن برای باباشون ماها …😂❤️

 12. یک پیشنهاد دارم واسه کسایی ک تریاک رومیخان ترک کنن برای ترک تریاک قرص متادون مصرف کنیدو روز ب روز دوزشو کمترکنید تا عرض بیست روز فقژ مصرفتون درشبانه روز یک دهم قرص متادون بشه وبعد دوشب درد بکشیدوتمام..برای اونایی هم ک میخان متادون رو ترک کنن اولا دوزشو طی یه مدت کم کنید بعد ک مصرف دوز متادونتون به حداقل رسید قرص b2 را جایگزین کنید تا یک هفته از یک قرص شروع وتا روز هفتم برسه به یک هفتم قرص b2 وبعد اونوهم دیگ تمام و دوشب درد خالیو تمام..برای کسانی هم ک قرص b2رومیخان ترک کنن اول طی ده روز مصرف دوز b2 رو به حداقل برسونید وبعد b2رو تعطیل کنیدو بجاش یک هفته کلونازپام روجایگزین کنید ک ازشب اول شبی یه قرص مصرف شه تا عرض یک هفته به یک هفتم قرص برسونید مصرفتونو وبعد اونم تعطیلو‌دوشبم درد بکشینو تمام..باتشکر دکتر میلاد علیپور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا